KLUB OČEVA - Rastimo zajedno

O radionicama u Klubu očeva

Radionice „Klub očeva“ namijenjene su očevima (osobama koje imaju ulogu oca u djetetovom životu) djece u dobi od 1- 4 (6) godina. „Klub očeva“ otvoren je očevima bez obzira na to jesu li ili nisu sudjelovali u programu „Rastimo zajedno“. Nova znanstvena otkrića pokazuju koliko je odnos očeva i djece važan za razvoj djeteta, govore o jedinstvenom doprinosu djetetovom dugoročnom psihosocijalnom razvoju koji daje očeva uključenost, osjetljiva podrška i poticaj u prvim godinama života.

„Klub očeva Rastimo zajedno“ prilika je da se čuje kako očevi žive svoje očinstvo te kako ih se eventualno može poduprijeti u ostvarivanju njihove važne uloge u djetetovom razvoju, razmjenom informacijama ili na neki drugi način.

Ciljevi „Kluba očeva Rastimo zajedno“ su stvoriti poticajno i podržavajuće okruženje u kojem očevi s drugim očevima i voditeljicama kluba očeva :

Program „Kluba očeva Rastimo zajedno“ sastoji se od pet dvosatnih  radionica:

1.  Očinska uloga u ranom djetinjstvu
2.  O očevima i osjećajima
3.  O očevima i majkama
4.  Tata i dijete se igraju zajedno
4.  Tata od zanata

Voditeljice Kluba očeva  su:
Božana Strinić, psiholog
Vesna Kašuba, pedagog