Programi

Program vrtića Zrno usmjeren je na poticanje i razvoj svih djetetovih potencijala.

Cjelovitost pristupa osnovna je značajka  programa.

Stvaramo okruženje koje dijete potiče na razvoj kroz istraživanje poticaja oko sebe.

Specifičnom organizacijom prostorno materijalnog okruženja pružamo djetetu mogućnost za igru i učenje u malim skupinama.

Broj djece u skupini određen je državnim standardom.

Život djece u vrtiću dodatno obogaćujemo rekreativno zdravstvenim programima plivanja, klizanja, koturanja i malog tenisa, te dodatnim sadržajima (kazališnim predstavama , proslavama, svečanostima, posjetama  različitim institucijama i destinacijama...). Programima obogaćivanja djeci pružamo prilike za raznovrsne doživljaje, iskustva i spoznaju te ih potičemo na nove aktivnosti u vrtiću.

U
 vrtiću se svake godine realizira  za djecu školske obveznike Program "Djeca u prirodi" i Program "Predškole".

U poslijepodnevnim satima u vrtiću se provode tečajevi engleskog jezika, sporta i ritmike, prema interesu i izraženim  potrebama djece i roditelja.